Zemin Ses Yalıtımı
Salı, 03 Şubat 2015 07:18

Zemin Ses Yalıtımı

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

Zemin ses yalıtımı zeminde oluşan sesleri ve titreşim kaynaklı gürültüleri engellemek için yapılan ses yalıtım uygulamasıdır. Ses geçişlerinin engellenmesi için zemin ses yalıtımı yaptırılması gerekmektedir. 

zemin ses izolasyonu

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses izolasyonu, zeminde oluşan titreşim, vibrasyon veya darbe kaynaklı sesleri engellemek için yapılan bir uygulamadır. Zemin ses izolasyonunda kullanılan malzemeler direk zemine, parke altına yada şap altına uygulanabilir. Ses geçişlerini engellemek için zemin ses izolasyonu yapılmaktadır.

zemin kauçuk levha

Zemin Kauçuk Levha

Zemin kauçuk levha ses geçişlerini engelleyen titreşim emici zemin ses izolasyon malzemesidir. Zemine direk olarak uygulanabilen zemin kauçuk levha şap ve parke altınada uygulanabilir. Darbe kaynaklı oluşan sesleri engeller. Ses yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılan zemin kauçuk levha ısı yalıtımınada katkıda bulunur. Güçlü bir ses yalıtımı sağlanmak isteniyorsa zemin kauçuk levha ile birlikte süngerpan kullanılmalıdır.

zemin mantar şiltesi

Zemin Mantar Şiltesi

Mantar şilte granül mantardan işlenerek elde edilen ses izolasyon malzemesidir. Zemine uygulanan mantar şilte parke ve şap altınada uygulanabilir. Titreşim kaynaklı sesleri yada rahatsız edici gürültüleri engellemek amacıyla kullanılan mantar şilte ses yalıtımının yanında ısı yalıtımınada katkı sağlar. Ses yalıtımında yüksek performans sağlar.

kauçuk tabanlı akustik halı

Kauçuk Tabanlı Akustik Halı

Titreşim kaynaklı seslerin engellenmesi için kullanılan kauçuk tabanlı akustik halı pvc tabanı sayesinde zeminde kaymaz. Akustik düzenleme de sağlayan kauçuk tabanlı halının renk seçenekleri mevcuttur. Yanmaya karşı dayanıklıdır. Nemden etkilenmez, küflenmez ve uzun süre temizlenmeye ihtiyacı yoktur. Kauçuk tabanlı halı direk zemine serilir, yapıştırıcı gerekmez.

epdm ses bariyeri

Kauçuk Tabanlı Akustik Halı

Titreşim nedeniyle zeminde oluşan seslerin engellenmesi için kullanılan epdm ses bariyeri ses kesici bir malzemedir. Ses yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılan bir ses izolasyon malzemesidir. Güçlü seslerin kesilmesi gereken mekanlarda epdm ses bariyeri sık bir şekilde kullanılır. Ses yalıtımında yüksek performans sağlar. İnşaat sektöründe sık bir şekilde kullanılan epdm ses bariyeri otomotiv sektöründe de kullanılmaya başlanmıştır. Epdm ses bariyeri iki akustik sünger arasına konularak kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Jeneratör odaları, müzik odaları, makine daireleri vb. gürültülü mekanlarda kullanılır. Güçlü seslerin izole edilmesinde üstün performans sağlar. Epdm ses bariyeri ses yalıtımının yanında üstün akustik performansı sağlar. Çok dayanıklı bir üründür. İstenilen boyutlarda ve kalınlıklarda üretilebilir.

Read 2380 times Last modified on Pazartesi, 09 Şubat 2015 12:59