Zemin Kauçuk Malzemeleri

Ses İzolasyonu Anket

Web Sayfamızı Beğendiniz mi ?
 

Google Plus

Zemin Kauçuk Malzemeleri PDF Yazdır e-Posta

Mantar Kauçuk Şilte

Kauçuk ve mantar karışımından imal edilmiş, özellikle darbe kaynaklı seslerin azaltılmasında kullanılan etkili bir üründür.

Genel Özellikler:

İnşaat sektöründe beton zemin şap altında veya şap üstünde, parke altında, spor salonları zeminlerinde halı veya seramik altında, jeneratör-kompresör ve mekanik dairelerinde vibrasyon önleyici olarak kullanılır

  • Jeneratör, asansör motoru, kompresör, hidrofor, torna vs. gibi tüm makinelerde titreşimleri önlemek amacıyla,
  • Konut, hastane, okul vb. birçok binada duvar ve zeminde darbe ve ortam seslerinin engellenmesinde de kullanılabilir.

kaucuk-mantar            mantar-silte-6           

Kauçuk Mantar Levhası

    Hammaddesi Mantar Meşesi ağacının kabuğu olan granül mantardan işlenerek elde edilen blok ve silindirlerden dilimlemek ve soyulmak suretiyle istenilen kalınlıklarda mantar şilte, mantar levha, mantar levhalar ve mantar rulo'lar elde edilir. Mantar şilte, Mantar levhalar ve mantar rulolar ses yalıtım, vibrasyon ve titreşim amaçlı oup genişkullanım alanlarına sahip malzemelerdir. Mantar şilteler ayrıca zemin altı, parke altı, şap altı uygulamalarında ses, ısı ve darbe emici özelliği sayesinde mükemmel bir yalıtım sağlar.

mantar-levha            siyah-kaucuklu-ekstra-mantar-levha

MANTAR KAUÇUK LEVHA

Karo Kauçuklar esnek ve darbe emici özeliğe sahiptir ayrıca hijyenik bir üründür. Bu sebeple birçok zemin uygulamasında tercih edilmektedir. Suyla temizliği yapılabilmektedir.

Kullanım Alanları;

-Açık ve Kapalı Çocuk Oyun Alanları                                     -Atış Poligonları
-Bisiklet ve Yürüyüş Parkurları                                             -Okul Bahçeleri
-Otopark ve Garaj Girişleri

darbe-emici-kaucuk               kaucuk-levhalar

Kauçuk Halı

 Akustik karo halı ve karo halı diye bilinirler.Yanmaya dayanıklı akustik karo halılar özellikeri sesi yutmasıdır.Yapılan araştırmalara göre günümüz ofislerinde kontolsüz gürültü, çalışanların verimini düşürmektedir.Bu gürültünün en önemli kaynaklarından biri de ayak sesidir. Akustik halılar cushion back sistemi sayesinde bu seslere 32 dB'e kadar dayanıklıdır.Böylece karo halıyla kaplanan ofislerde iş veriminin artacağı söylenebilir.

Kauçuk tabanlı akustik halı ses emici özelliğiyle ses yalıtımı sağlar ve konulan zeminde kaymaları engeller. Fevkalade Güçlü Aşınmaz. Leke Tutmaz. Boyutsal sabittir-Çekmez Kırılmaz potluk yapmaz. Su ve normal deterjanla yıkanabilir. Yıkandığında hoş olmayan koku kalmaz.Akustik kauçuk tabanlı halılar yıllık temizleme ile uzun süre kullanılabilir. Yapısı temizliğine elverişlidir. Yapıştırıcı gerekmeden uygulaması yapılabilir. Poliüretan malzemeden üretilir.Küflenmez ve antibakteriyeldirler. Kaymayı engeller.Tamiratı kolaydır. Mikrop ve mantar üretmezlik sertifikası.

akustik-pvc-tabanli-hali-zemin-ses-yalitim-malzemeleri             kaucuk-tabanli-akustik-hali-10

TABANI SU GEÇİRMEZ PVC DİR HORTUMLA YIKANABİLİR. ÜRETİM TEKNİĞİNDEN DOLAYI KOLAY TEMİZLENİR (LEKE TUTMAZ). KAYMAZ, NON SLİPTİR. ANTİSTATİKTİR. B1 STANDARDINDA YANMAZ  (ALEV ALMAZ).

KULLANIM ALANLARI

Sinema ve Tiyatro Salonlarında; Konferans, Konser ve Kongre Salonlarında; Ticaret Merkezlerinde; Fabrikaların Yönetim Ofislerinde; Havaalanlarında; Fuarcılık Sektöründe; Ofis Mekanlarında; Oteller ve Yönetim Ofislerinde; Banka Yönetim Binaları ve Şubelerinde; Devlet Dairelerinde kullanılabilir.