Administrator
Cuma, 27 Mart 2015 15:51

Sesin Yalıtımı

Sesin Yalıtımı

Sesin olumsuz etkilerini en aza indirgemek amacıyla yapılan çalışmalar ses yalıtım uygulamarıdır. Ses bir ortamda dağılırken önüne engel çıktığında diğer fiziksel olaylar gibi davranmaktadır. Sesin bir bölümü çarparak geri yansır. Diğer bölümü ise önünde bulunan engel tarafından yutulmaktadır. Bu gibi olaylarda görüldüğü üzere her malzemenin bir susma potansiyeli olduğu görülmektedir. Birinci sınıf ürünlerden üretilen ses yalıtım malzemeleri ile ses kesintisi sağlanılmaktadır.

Cuma, 27 Mart 2015 09:51

Ses Yalıtımı Sünger Fiyatları

Ses Yalıtımı Süngerleri

Mükemmel ses yutma özelliği sayesinde ortamdaki sesin, dengeli biçimde emilmesini sağlar. Yanmaz Sünger Küf tutmaz nemden etkilenmez.Ortamdaki akustiği sağlayarak yankılanmayı engeller.Özel fırınlarda yüksek derecelerde reaksiyondan geçirilerek yanmazlık formu kazandırılın bu ürün, ayrıca dış yüzeyine ince homojen filim tabakası kaplanarak yağ çekme özelliği ortadan kaldırılmıştır. Farklı desenlerde yoğunluk ve kalınlıklarda üretilen akustik süngerlerin Piramit, Yumurta, Labirent, Spesiyal ve Düz formlarda desenleri mevcuttur.

Perşembe, 26 Mart 2015 13:11

Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Ses karmaşalarının etrafa yayılmasına etki olarak yapılan uygulamalar arasında ses yalıtım uygulamaları yer almaktadır. Ses Yalıtımı yapılırken sesi geçirmeyen veya daha az ses geçişi sağlayan malzemelerin kullanılması önerilmektedir. Aşırı gürültülü ortamlarda yalıtım malzemelerinin kullanılması gürültüyü önler yani etkili bir ses yalıtımı sağlanır. Ses dalgalarının etrafa yayılmadan direk ses geçişini engelleyen ses yalıtım malzemeleri ile bir çok alanda ses kesintisi sağlayabilirsiniz.

Perşembe, 26 Mart 2015 11:06

Taş Yünü Duvar Levhası

Taşyünü Duvar Levhası

Sesi en iyi derecede yutma özelliğine sahip Taş yünü Ses Yalıtım Malzemesi özellikle akustik düzenlemelerde de kullanılabilmektedirler. Rutubet ve neme karşı dayanıklı korozyon ve paslanma yapmadığı için, uzun yıllar dayanıklı, çürümez bozulmaz bir yapıya sahiptirler.

Salı, 10 Şubat 2015 10:10

Ses İzolasyon Uygulamaları

Gürültü, rahatsız edici ve insan sağlına olumsuz etki eden bir faktördür. İstenmeyen seslerden ve rahatsız edici gürültülerden kurtulmak için ses izolasyonu uygulaması yaptırmanız gerekmektedir. Ses kesici süngerler, bariyerli süngerler ve süngerpan ile ses izolasyonu uygulaması yapılmaktadır.

Pazartesi, 09 Şubat 2015 13:38

Akustik Süngerler

Akustik süngerler ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlayan ses izolasyon malzemesidir. Ses karmaşıklıklarını ve yankı, eko gibi ses bozukluklarını engeller.

Salı, 03 Şubat 2015 15:32

Tavan Ses Yalıtımı

Tavan ses yalıtımı katlar arası ses geçişlerini engellemek için yapılan bir uygulamadır. Gürültülerin engellenmesi için ve rahatsız edici seslerden kurtulmak için ses yalıtımı yaptırmanız gerekir.

Salı, 03 Şubat 2015 07:18

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımı zeminde oluşan sesleri ve titreşim kaynaklı gürültüleri engellemek için yapılan ses yalıtım uygulamasıdır. Ses geçişlerinin engellenmesi için zemin ses yalıtımı yaptırılması gerekmektedir.