serdar

Ses İzolasyonu Anket

Web Sayfamızı Beğendiniz mi ?
 

Google Plus

Salı, 03 Şubat 2015 10:45

Duvar Ses Yalıtımı

Duvar ses yalıtımı ses geçişlerini engellemek ve akustik düzenleme sağlamak için yapılan bir uygulamadır. Yankı ve eko gibi ses problemleride çözümlenir. Duvar ses yalıtımı ile ses karmaşasıda engellenmiş olur. Ses kesici süngerler kullanılarak ses geçişleri engellenir.

Evinizde enstrüman ve müzik odanız varsa veya komşu duvarınızdan geçen seslerden ötürü çevreniz gürültüden rahatsız olabilmektedir. Evde ses yalıtımı yaptırmak mümkündür. Nasıl yapılacağını sizlere tüm detayları ile açıklayacağız. Öncelikle ses yalıtımı ürünleri sesin kaynağına uygulanmalıdır. Yani özetle ilgili sesin malzemelere çarpması ve geçişinin engellenmesi gerekmektedir.

Cumartesi, 13 Eylül 2014 08:33

Ses Yalıtımında Doğru ve Yanlışlar

Ses yalıtımı uygulaması ciddi ve doğru malzemenin doğru bir şekilde uygulanması gereken işlerdendir. Yapılacak olan en küçük hata ve yanlışlarda ses geçişi engellenmez, performans alınamaz.

Cumartesi, 13 Eylül 2014 07:52

Yanmaz Ses Yalıtım Süngerleri

Yanmaz özellikte akustik ses yalıtımı sağlayan süngerler nelerdir, nasıl uygulanır, fiyatları nelerdir bunlara değineceğiz.

Salı, 17 Haziran 2014 10:34

Ses Yalıtım Süngeri

Ses Yalıtım süngerlerini iki grupta inceleyebiliriz. Birincisi İstenmeyen veya rahatsız edici seslere yönelik ses yalıtım süngerleri ve akustik düzenleyici ses emici akustik ses yalıtım süngerleridir.

Pazartesi, 26 Mayıs 2014 07:10

Akustik Sünger Nasıl Yapıştırılır

Akustik Süngerler uygulamaları kolay ses yalıtım süngerleridir. Öncelikle özel yapıştırıcısı olan solid malzemeyi alıyorsunuz ve bir adette parmak rulo gereklidir. Malzemelerimizi tamamladıktan sonra, yapıştırıcımızı bir kovaya aktarıyoruz ve parmak rulomuzu yapıştırıcıya sürüyoruz.

Salı, 13 Mayıs 2014 11:12

Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtımı nedir bu makalede bunu açıklamayacağım isterseniz bir önceki makaleye ulaşabilirsiniz.

Pazartesi, 31 Mart 2014 13:35

Ses Yalıtımı Nedir

Ses yalıtımı evinizde,iş yerlerinizde,stüdyo giib bir çok mekanda rahatsız olduğunuz veya engellemek istediğiniz seslerin engellenmesi için yapılan uygulamalardır.