Ses İzolasyonu Malzemesi
Ses İzolasyonu Malzemesi

Ses İzolasyon Malzemeleri ile ağır bariyerli ses yalıtımı süngeri ve malzeme kalınlığına göre %"80'e varan ses kaybı sağlanır.

Ses yalıtımı ve ses yutumu ortamdaki ses geçiş kaybının denetiminden sorumludur. Bir binada yan duvara ses geçişini önlemek için kullanılan malzemelerdir.Bina sakinlerini rahatsız eden sesi ortadan kaldırmak için ses yutumu ve yalıtımı sağlayan bu ürünler kullanılır. Bu malzemelerin hammaddesi poliüretan veya melamin esaslı akustik köpükler ile yalıtımı yapılmaktadır.

Ses İzolasyon Malzemeleri ile bir çok alandaki ses kesintisine çözüm bulabilir ayrıca dekoratif bir görünüm de sağlayabilirsiniz. Kullanım alanları oldukça geniş olan akustik süngerler ile farklı yoğunluklara göre ses kesintisi sağlayabilirsiniz. Sesin yoğun olduğu alanlarda bir izolasyon sağlansın istiyorsanız ses kesici süngerler ile birlikte Epdm Kauçuk denilen ses yalıtım malzemesinin lamine edilmiş haliyle uygulama yapabilirsiniz. Ses kesintisinde %80 %90 a varan performans sağlayan bu malzemeler ile daha huzurlu ortamlar elde edebilirisiniz.

tekno-sunger

Ses İzolasyonu Malzemeleri ile fabrika, cafeterya, stüdyo, sinema salonu gibi mekanlarda dekor ve ses kaybı kazandırabilirsiniz.

Ses Yalıtımı ve ses izolasyonları çok geniş ürün uygulamalarına hitap eden bir hizmet gurubudur, buna paralel olarak ürün ve arge çalışmalarıda bu yönde çok çeşitlilik kazanmıştır.zeminden tavana,duvardan kapı ve pencerelere her yüzeye farklı akustik degerlere sahip ses yalıtım ve izolasyon sistemleri uygulanmaktadır.