Ses İzolasyon Uygulamaları
Salı, 10 Şubat 2015 10:10

Ses İzolasyon Uygulamaları

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

Gürültü, rahatsız edici ve insan sağlına olumsuz etki eden bir faktördür. İstenmeyen seslerden ve rahatsız edici gürültülerden kurtulmak için ses izolasyonu uygulaması yaptırmanız gerekmektedir. Ses kesici süngerler, bariyerli süngerler ve süngerpan ile ses izolasyonu uygulaması yapılmaktadır.

ses izolasyonu

Ses İzolasyonu

İstenmeyen ve rahatsız edici gürültülerin engellenmesini istiyorsanız ses izolasyon uygulaması yaptırmanız gerekir. Ses kesici ürünler ile ses izolasyonu sağlanır. Gürültü kan basıncını düşürebilir ve insanları psikolojik olarak etkileyebilir. Bu nedenle gürültüden etkilenmemek için ses izolasyonu önemlidir. Günümüzde ses izolasyonu oldukça yaygınlaşmıştır. Yaşam alanlarının ortak olması nedeniyle bir çok alanda ve mekanda ses izolasyonu yapılmaktadır. Özellikle inşaat sektöründe sık bir şekilde uygulanır. Güçlü ve yüksek frekanslı sesleri izole edebilmek için süngerpan, bariyerli süngerler veya ses kesici süngerler kullanılır.

kompresör odası ses yalıtımı

Kompresör Odası Ses İzolasyonu

Kompresör gürültülü çalıştığından yüksek sesten etkilenmemek için ses izolasyonu yapılmalıdır. Ses kesici süngerler kullanılarak ses izolasyonu sağlanır. Güçlü bir ses izolasyonu için bariyerli süngerler veya süngerpan kullanılabilir. Bu uygulamada yanmaz özellikte olan süngerler kullanılması gerekmektedir. Titreşim  ve vibrasyondan dolayı gürültü çıkar ve bu seslerin izole edilmesi için ses izolasyon uygulaması yaptırmanız gerekir. Bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

hidrofor ses izolasyonu

Hidrofor Ses İzolasyonu

Hidrofor çok gürültülü çalışır ve bu gürültü çevreyi rahatsız edebilir. Hidrofor ortak yaşam alanlarında kullanılır. İnsanların, hidroforun gürültüsünden etkilenmemeleri için, ses izolasyonu uygulaması yaptırılması gerekmektedir. Ses kesici süngerler ile ses izolasyonu sağlanmaktadır. Bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

makine odası ses izolasyonu

Makine Odası Ses İzolasyonu

Makine odası ses izolasyonu yapılması gereken mekanlar arasındadır. Makine gürültülü çalıştığı için bu uygulama gereklidir. Makinenin gürültüsü dış ortama çıkmaması için ses kesici süngerler ile ses izolasyon uygulaması yapılarak ses yalıtımı sağlanmış olur. Makineden dolayı titreşim oluşur ve bu titreşimden gürültü meydana gelir. Ses izolasyonu uygulaması için bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

soğutma odası ses izolasyonu

Soğutma Odası Ses İzolasyonu

Soğutma odasından çıkan gürültüleri izole etmek için ses izolasyon uygulaması yaptırmanız gerekmektedir. Ses kesici süngerler, bariyerli süngerler yada süngerpan ile güçlü bir ses izolasyonu sağlanabilir. Ortak yaşam alanlarında gürültü insanları olumsuz yönde etkileyebilir. Hem psikolojik yönden hemde fiziksel yönden insanları rahatsız edebilir. Bu neden ses izolasyonu uygulaması önemlidir. Bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

kazan dairesi ses izolasyonu

Kazan Dairesi Ses İzolasyonu

Kazan dairesine ses izolasyonu yaptırılması gerekmektedir. Titreşimden dolayı oluşan gürültülerin izole edilmesi için ses kesici süngerler ile ses izolasyonu uygulaması yapılması gerekir. Kazan dairesinde oluşan gürültünün binaya ulaşıp insanları rahatsız etmemesi için ses izolasyonu yapılmalıdır. Bu gürültülerin izole edilmesi için ses kesici süngerler kullanılmaktadır. Rahatsız edici gürültüden ve gürültünün olumsuz etkilerinden korunmak için kazan dairesine ses izolasyonu yaptırabilirsiniz. Bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

asansör dairesi ses izolasyonu

Asansör Dairesi Ses İzolasyonu

Günümüzde yeni yapılan binaların çoğunda asansör bulunmaktadır. Asansörün çıkardığı gürültü binadaki insanları rahatsız edebilir. Bu gürültüyü ses kesici süngerler ile yada süngerpan ile kesebilirsiniz. Asansörün çıkardığı seslerden etkilenmemek için ses izolasyonu yaptırmak gereklidir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

tekne motor kabini ses izolasyonu

Tekne Motor Kabini Ses İzolasyonu

Tekne motoru oldukça gürültülüdür ve rahatsız edicidir. Teknedeyken gürültüden etkilenmemek için ve huzurlu bir ortam oluşturmak için motor kabinine ses izolasyon uygulaması yaptırmanız gerekmektedir. Tekne motoru gürültüsü güçlü çıktığı için ses kesici süngerler, bariyerli süngerler veya süngerpan kullanılarak ses izolasyonu sağlanır. Gürültü nedeniyle işitme hasarı, kan basıncı düşmesi, kas kasılması yaşayabilirsiniz yada psikolojik olarak etkilenebilirsiniz. Gürültünün olumsuz etkilerinden zarar görmemeniz için ses izolasyonu yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

jeneratör ses izolasyonu

Jeneratör Ses İzolasyonu

Jeneratör gürültülü çalıştığından dolayı rahatsız edici sesler çıkartır. Bu gürültünün çevreye yayılmaması ve etraftaki insanların gürültüden dolayı rahatsız olmamaları için ses izolasyonu yaptırmanız gerekir. Ses kesici ürünler ile jeneratör kabini ses izolasyonu yapmaktayız. Jeneratör ses izolasyonunda kullanılan malzemelerin yanmaz olması önemlidir. Yanmaz özellikte ürünler ile ses izolasyon uygulaması yapmaktayız. Sizde ses izolasyon uygulaması yaptırarak rahatsız edici seslerden ve istenmeyen gürültülerden kurtulabilirsiniz. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

ev ses izolasyonu

Ev Ses İzolasyonu

Günümüzde ortak yaşam alanlarınında çoğalmasıyla ses izolasyonu uygulaması önemli bir hal almıştır. Evinizde huzurlu ve rahat bir ortam oluşturmanız için, sessiz bir ortamda uyumanız için yada film seyrederken kimseyi rahatsız etmemeniz ve kimseninde sizi rahatsız etmemesi için ses izolasyonu uygulaması yaptırmalısınız. Ses kesici ürünler ile duvarlarınız kaplanarak ses izolasyonu sağlanır. Akustik süngerler sayesinde evinizde yankı ve eko gibi ses problemleride engellenir. Akustik düzenleme sayesinde seslerde daha kaliteli gelir. Bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

sinema salonu ses izolasyonu

Sinema Salonu Ses İzolasyonu

Sinema salonları ses izolasyonu mutlaka yapılması gereken mekanlar arasındadır. Seslerin yüksek olduğu mekanlardan olan sinema salonlarında içeriden dışarıya ses çıkmaması ve dışarıdan içeriye ses sızmaması önemlidir. Ses izolasyonu sayesinde dış çevreye rahatsızlık verilmez. Sinema salonlarında akustik süngerler ile ortam akustiği düzenlenir. Akustik düzenleme sayesinde seslerin daha kaliteli gelmesi sağlanır ve uğultu, eko, yankı gibi ses problemleride ortadan kaldırılır. Ses izolasyonu sayesinde ses geçişleri engellenmiş olur. Bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

disko - bar ses izolasyonu

Disko - Bar Ses İzolasyonu

Disko - Bar gibi yüksek sesli mekanlarda ses izolasyon uygulaması yapılması gerekmektedir. Çevreye ulaşan sesler insanları rahatsız edebilir. Ses kesici ürünler kullanılarak ses izolasyonu sağlanır. Disko - Bar gibi mekanlarda akustik düzenlemede önemlidir. Müzik seslerinin daha kaliteli gelmesi sağlanır. Uğultu, eko, yankı gibi ses karmaşıklıklarıda engellenir. Ses izolasyon uygulaması için bize ulaşabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

atış poligonu ses izolasyonu

Atış Poligonu Ses İzolasyonu

Atış poligonunda silah seslerinin dışarıya çıkmaması için ses izolasyonu uygulaması yapılması gerekmektedir. Ayrıca silah seslerinden dolayı oluşan eko ve yankınında engellenmesi için akustik düzenleme gerekmektedir. Ses izolasyon uygulaması sayesinde hem ses yalıtımı  hemde akustik düzenleme sağlanmış olur. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

stüdyo ses izolasyonu

Stüdyo Ses İzolasyonu

Stüdyo ses izolasyonu yapılması gereken mekanlar arasındadır. Yapılan işlerin profesyonelce olması için akustik düzenleme gerekmektedir. Ses geçişlerinin engellenmesi için ses kesici süngerler kullaınlarak ses izolasyonu sağlanmış olur. Stüdyoda eko ve yankı gibi ses karmaşıklıklarıda olmaması gereklidir. Akustik süngerler ile bu ses karmaşıklıkları çözümlenir.

Read 1944 times Last modified on Pazartesi, 16 Şubat 2015 09:43