Akustik Sünger - Köpük | Ses Yalıtım Süngeri | Akustik Köpük

Ses İzolasyonu Anket

Web Sayfamızı Beğendiniz mi ?
 

Google Plus

AKUSTİK SÜNGER

Ses yalıtımı malzemeleri grubundan olan akustik süngerler. Ses emici özellikleriye üstün yutum performansı sağlarlar. Yanmaz, I. sınıf hammade ile ürettiğimiz akustik süngerler, TSE ve ISO kalite belgeli ürünlerdir.

Akustik PU esaslı bir malzeme olup; günümüz ses yalıtım ve akustik düzenleme uygulamalarında en çok kullanılan malzemedir. Örnek olarak bir stüdyonuzda akustik ses problemi yaşıyorsanız (yankı, uğultu, eko) bu süngerler sizin için biçilmiş kaftandır.

Akustik Süngerler ortamdaki ses ve gürültünün akustik düzenlemesinde en etkili çözümdür. Çeşitli desenlere sahiptirler. Yumurta, labirent, spesiyal, piramit gibi. 

akustik sünger

Akustik Sünger Çeşitleri

Akustik süngerler yanmaz özellikte I. sınıf malzemeden üretilen ISO - TSE Kalite belgeli yanmaz ses yalıtımı malzemeleridir. Ses Yalıtımı Uygulamasının yapılması istenen yerlerde kolay şekillendirebilme ve esnekliği sayesinde özel uygulama yöntemlerine  kolayca uygulanıp , Üst seviyede ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlar.

Akustik Labirent Tipi Ses Yalıtım Süngeri

Labirent şeklinde formu üstün ses yutma katsayısı yanmazlık ve kendiliğinden yapıştırıcı modelleri vardır. Beyaz, gri ve siyah renk seçeneği mevcuttur. Ham madddesi Poliüretan olan Akustik Labirent Süngerler açık gözeneklere sahiptirler. Birinci sınıf malzemelerden üretilen akustik labirent süngerler yanmazlık özelliğe sahiptirler. Kalınlık ve yoğunluğuna göre değişkenlik gösteren süngerler bir çok alanda kullanılabilmektedirler.

Akustik Yumurta Tipi Ses Yalıtım Süngeri

Yumurta sünger, yumurta kutusu şeklinde üretilmiş akustik sünger çeşitidir. En çok kullanılan form tipidir. Yanmazlık ve kendiliğinden yapıştırıcı modelleri olmakla beraber beyaz,gri ve siyah renk seçeneği mevcuttur. Yumurta Süngerlerin farklı yoğunluk ve kalınlığı olması bakımından yoğun ses temposunun olduğu bir alanda etkili bir izolasyon çalışması yapılmaktadır. Yumurta süngeler açık gözeneklere sahip olup kolay uygulanabilen bir yapısı vardır. 

Akustik Spesiyal Tipi Ses Yalıtım Süngeri

Özel kesim olan  spesiyal sünger üstün ses yutum katsayısına sahip akustik sünger çeşitidir. Yanmazlık ve kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri mevcuttur. Poliüretan ham maddesinden üretilmektedir. Yanmaz ISO sertifika ve belgelerine sahiptirler. Akustik düzenleme sağlarlar. Spesiyal Süngerler Poliüretan ham maddesinden üretilen farklı yoğunluk ve kalınlıklara sahip akustik ses yalıtım süngerleridir. Akustik düzenlemeyi sağlayan bu süngerler ayrıca ortama dekoratif bir görünüm kazandırmaktdır.

 

Akustik Piramit Tipi Ses Yalıtım Süngeri

Üzerinde piramit formlar bulunan ses emici sünger çeşitidir. Yanmaz özelliktedir, yapışkanlı modelleri mevcut olup ISO ve TSE kalite belgeli üründür. Yanmazlık sertifika ve belgelerine sahip süngerler bir çok alanda kolaylıkla uygulanabilmektedirler. Kendinden yapışkanlı modelleriyle müşterilerimize ayrıca bir kolaylık sağlamaktadır.